Polykarbonáty - Lexan

Co si představíte jako první, když se řekne polykarbonát? Většina lidí vůbec nic. Ti, kteří se například při stavbě už s polykarbonátovými deskami setkali, označí značku. V České republice je pravděpodobně nejrozšířenější značka Lexan. Konkuruje například Makrolon. Polykarbonátov desky Lexan se používají na tepelněizolační a bezpečnostní zasklívání.

Bytové jádro v novém

Rozhodnete-li se pro kompletní rekonstrukci bytového jádra, je nutné si ujasnit, jak by měly koupelna a WC vypadat a kolik do rekonstrukce vlastně můžete investovat. Dále je třeba se rozhodnout, zda se do přestavby pustíte sami, nebo ji svěříte specializované firmě. Ta vám může pomoci nejen s odstraněním umakartového jádra a výstavbou nové koupelny a toalety, ale i s návrhem nové hygienické místnosti. Většina studií či firem dnes dokáže vypracovat návrh úpravy včetně 3D vizualizace. Návrh většinou obsahuje možná dispoziční řešení, materiály a předběžnou kalkulaci. Taková rekonstrukce bytového jádra by měla trvat minimálně 10 dní.

Zvažujete rekonstrukci? Vyberte si dřevěný materiál u pana Lišky

Každý máme doma lišty. Protože jsou součástí buď podlahy, ale také mohou tvořit interiérový doplněk, který rozbije nudnou stěnu. Většina soklových lišt překrývá dilatační spáry, případně esteticky dotvářejí elegantní vzhled celé podlahy. Díky barevným provedením a kombinacím můžete vytvořit mladistvý vzhled nebo interiér zcela proměnit v elegantní až konzervativní kancelář.

lišta liška

Myslete ekologicky a ekonomicky

moderní kachlové krbyModerní kachlové krby jsou dnes velmi žádaných prvkem do interiéru. Designéři se čím dál více setkávají s tímto požadavkem právě u mladší generace. Kachlový krb dodá bytu na pohodě a nijak nenarušuje moderní linii, která se nese celým bytem či domem. Zároveň při zatápění v krbu ušetříte peníze a topíte ekologicky, takže myslíte i na naši planetu Zemi.

Komůrkový Lexan

Komůrkové polykarbonátové desky jsou vynikající materiál pro tepelně izolační nerozbitné zasklívání, prosvětlování a zastřešení. Jsou opatřeny ochrannou vrstvou proti UV záření, která zajišťuje mimořádnou odolnost vůči stárnutí vlivem klimatických podmínek, zabezpečuje dlouhou životnost, zajišťuje dlouhodobé zachování optických vlastností a pomáhá zachovat vysokou tuhost a únosnost. Touto vrstvou je opatřena jedna strana desek, která je zřetelně označena potištěnou ochrannou fólií. Tato strana musí být vždy instalována směrem ven.
Díky vysoké rázové houževnatosti zajišťují polykarbonátové desky vysokou bezpečnost, je vyloučen vznik střepů a dále se minimalizuje možnost poškození při dopravě a montáži. Polykarbonátové komůrkové desky lze instalovat rovné nebo ohnuté zastudena ( některé typy desek není možné zastudena ohýbat, např. desky s vnitřní strukturou „ M “). Pokud poloměr ohybu není menší než minimální doporučený poloměr ( viz. technické údaje ), nemá ohyb negativní vliv na mechanické vlastnosti desek, ale naopak se díky vzniklé klenbě zvyšuje únosnost.

Rekonstrukce bytových jader

Při přestavbách bytových jader v panelákovém bytu se může pouze vyměnit jen bytové jádro nebo posunout nenosná příčka, jinde mohou být změny podstatně razantnější. Nezáleží však pouze na představě majitelů, ale dispoziční úprava nesmí v první řadě narušit statiku panelového domu. Rekonstrukce se provádí z důvodů hygienických, estetických i bezpečnostních (elektroinstalace neodpovídá současným normám). Pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci bytového jádra, je nutné si ujasnit, jak by mělo vypadat a kolik do rekonstrukce můžete investovat. Dále je třeba se rozhodnout, zda se do přestavby pustíte sami, nebo ji svěříte specializované firmě. Rekonstrukce bytových jader není tak jednoduchá, jak se zdá - je třeba odstranit staré umakartové jádro.

Chcete rekonstruovat?

Rekonstrukce bytů Brno může zahrnovat úpravu stávajících příček, bourání otvorů i do nosných konstrukcí, nové rozvody elektrické instalace, nový rozvod plynovodu, zajišťujeme kompletní topenářské práce – od vyvložkování komínu, výměny stávajícího kotle a radiátorů, sádrokartonářské práce, štukování, malování, výměnu oken, dveří nebo stávajících podlahových krytin. Plánujete některou z těchto prací, ale nemáte čas ani nápady? Obraťte se na specializovanou firmu!

Realizace interiérů

Rádi prohlížíte časopisy, kde jsou byty s útulným interiérem? Chcete mít také moderní byt, do kterého se nemusíte stydět pozvat své kamarády a příbuzné? Objednejte si designéry a odborníky, kteří nabízí realizace interiérů. Můžete si nechat udělat nábytek na míru, stavební práce a také celou řadu bytových doplňků, které je nezbytné sladit s celkovým vzhledem interiéru.