Proč se používají rychloběžné brány?

Od vynálezu pásové výroby je průmysl každým rokem o něco efektivnější. Přispívají k tomu nejen novátorské metody a třísměnný provoz, ale rovněž i moderní vynálezy, zvláště pak robotizace.

brany

 

Hlavně ta patří mezi velké technologické skoky. Pak jsou tu ale i skoky mnohem menší, ovšem neméně důležité. K efektivnějšímu provozu mohou přispět i na první pohled takové maličkosti jako jsou moderní rychloběžné brány.

Tento druh bran se používá hlavně v průmyslových halách, kde probíhá výroba nebo ve skladech. Jejich účel není pouze v uzavírání jednotlivých sekcí budovy nebo budovy samotné, ale mohou zároveň přispívat menší měrou ke zlepšení klimatických podmínek v jednotlivých místnostech.

Rychloběžné brány mohou mít jak horizontální, tak i vertikální otevírání. Záleží na typu vrat a potřebám na pracovišti.

Dobrá izolace

Existuje hned několik typů rychloběžných bran (fóliová, spirálová, odsuvná, sekční) a každá z nich má svá pozitiva i zápory. Některé modely jsou navíc vybaveny i speciální izolační vrstvou, která funguje jako tepelný izolant.

Díky této vlastnosti je možné omezit vytápění a tím snížit spotřebu bez toho, aniž by v místnosti poklesla tepelná pohoda. Nejedná se samozřejmě o žádný radikální krok, ale pouze o mírné snížení spotřeby. Ovšem každá koruna se počítá, zvláště pak v průmyslové výrobě.

Bezpečnost především

Používání moderních rychloběžných bran je samozřejmě stoprocentně bezpečné. Prakticky není možné, aby vás dveře sevřely ve chvíli, kdy jimi budete projíždět. Nové typy bran disponují systémy, které takovou nehodu nedovoluj. Jakmile je pomocí čidel zaregistrován pohyb, brána se automaticky zasekne a nepohne se, dokud nebudete pryč.

Na rozdíl od standardních vrat nejsou rychloběžné brány pouze daleko efektivnější, ale rovněž se mnohem snadněji montují, což je další důvod, proč investovat právě do nich a nenechávat si stále zastaralá vrata.