Jak spát zdravě?

Věršinu Čechů více či méně trápí problémy se spánkem. Pojďme si říct, jakým způsobem tyto problémy alespoň trochu zmínit.

Povlečení 

O výběru správného povlečení se moc nemluví, nic méně tento faktor má také vliv na kvalitus našeho spánku. Na první pohled by se mohlo zdát, že povlečení ze syntetického materiálu je chladivé a bude se hodit do teplých letníchnocí. Opak je však pravdou. Přímý kontakt pokožky se syntetickým materiálem způsobuje skleníkový efekt a také pocení. Proto je v letních i zimních dnech lepší pořídit si přírodní povlečení z celulózy či bavlny, které je příjemné a velmi prodyšné.

Klidový režim

Pro zdravé spaní je také velmi důležitý klidový režim. Není dobré chodit večer cvičit. Tento typ aktivity tělo akorát zbytečně nabudí a o to těžší ho pak bude sklidnit a přimět se připravit na spánek. 

Kvalitní postel

V neposlední řadě je také velmi důležité mít správnou postel. Bez správně vybrané postele a také roštu to prostě také nejde. Můžete se snažit jak budete chtít, pokud se na posteli nebudete cítit pohodlně, prostě se na ní dobře nevyspíte. A potom budete celý den unavení a deprimovaní. Nedostatek zdravého spánku také může způsobovat i přibírání na váze. A to byste přece nechtěli.

 Matrace a polštáře

Dalším velmi důležitým faktorem na který by se měl každý zaměřit, je kvalitní matrace a polštář. Na výběr je velké množství variant a tvrdostí a jejich kombinací. Protože co člověk, to jiné nároky. Výběr správné matrace a polštáře má také vliv na nepříjemné bolesti zad a krční páteře.