Fungují pasti na štěnice? Jak se štěnice hubí?

Máte doma vygruntováno, ale i přes to se vám zdá, že vás napadly štěnice? Ano, i to je možné. Štěnice už dávnou nejsou záležitostí nepořádku a špíny. Můžete si je přinést i odjinud. Každopádně nepanikařte, pastí na štěnice je mnoho, pojďme se tedy podívat, jak se tyto malé potvůrky hubí.

messy-couch-with-blanket-PZPF2NT-min

Určitě už jste slyšeli o různých granulích a postřicích proti škůdcům. Je to pár z mnoha řešení, které mohou být opravdu účinné. Mnoho lidí nezvažuje pasti, jakožto málo účinné. Ale proč by to tak mělo být?

Odhalí štěnice

Pasti na štěnice mají více účelů, kromě samotného hubení. Pokud si nejste zcela jisti, zda u vás tito škůdci jsou, nemusíte okamžitě převracet celý dům vzhůru nohama. Aktivní pasti na štěnice díky využití tepla dokáží štěnice monitorovat během pouhých 24 hodin. Po zjištění výskytu je vhodné použití i spreje proti štěnicím.

Pasivní pasti

Tyto pasti slouží na hubení škůdců i jako prevence. Můžete je umístit například k posteli. Štěnice se do pasti zachytí ve chvíli, kdy do postele lezou nebo naopak vylézají. Ve chvíli, kdy se dostanou dovnitř, nemají už žádnou možnost dostat se ven. I v pastích se používají chemikálie, proto dbejme na bezpečnost dětí a domácích mazlíčků. I přesto je užití velmi široké, nemusíte se bát past využít doma, v hotelu či institučních zařízení.

Fungují teda?

Stejně jako spreje, tak i pasti využívají chemikálií dosti účinných pro hubení štěnic. I přesto musíme počítat s tím, že ne vše je okamžitě stoprocentní. Stejně jako můžete narazit na neúčinnou past, můžete narazit i na neúčinný sprej. Aktivní pasti vám pomohou zjistit, zda škůdce opravdu doma máte. Což je velká výhoda, abyste se nemuseli okamžitě zásobit tunou nepotřebných postřiků. Stejně tak jsou fajn i pasivní pasti, které můžete využívat celoročně jako prevenci.