Co by vám nemělo chybět v domácí posilovně?

posilovací činky

Samozřejmě navštěvovat nějaké fitness centrum má své ojedinělé kouzlo, protože přijdete mezi ostatní lidi, povykládáte si, seznámíte se, poradíte se ohledně cviků a metod a podobně. Jestliže však nemáte možnost pravidelně do posilovny docházet, není nic jednoduššího než si vytvořit vlastní. Co však do domácí posilovny pořídit?

Domácí posilovna sice vyžaduje vyšší počáteční investici, která se vám však rychle vrátí, a to mnohonásobně. Představte si, že za roční permanentku v Praze zaplatíte minimálně šest tisíc korun, za což už pořídíte vskutku slušný posilovací stroj. Jestliže nemáte dostatek peněžních prostředků, abyste nyní vybavili domácí posilovnu kompletně, nevadí, protože můžete začít s posilovacími činkami, a potom postupně vybavení dokupovat.

Do jaké místnosti umístit domácí posilovnu?

V první řadě byste si měli rozmyslet, kam vůbec posilovnu umístíte. Důležité je, aby se jednalo o samostatný pokoj, pokud nemáte pokoj navíc, tak si ji můžete zřídit v místnosti, kde pobýváte nejméně. Prostory by měly být dobře větratelné a hlavně by měly mít odolnou podlahu, protože posilovací činky, ani samostatné stroje nejsou zrovna nejlehčí záležitostí. Praktickým doplňkem je také zrcadlo, díky němuž můžete při cvičení kontrolovat správné držení těla.

Jak vybavit posilovnu?

Uvědomte si také, jaký typ posilování hodláte praktikovat. Silovým tréninkem docílíte svalové hmoty, k čemuž vám poslouží posilovací lavice se sklopnou opěrkou, velká nakládací činka, kotoučové závaží různých hmotností a podobně.

Pokud prahnete po štíhlé postavě a potřebujete spíše spálit tuk a udržet si dobrou fyzičku, zaměřte se na aerobní a kondiční cvičení, k čemuž poslouží rotoped, ergometr či běžecký trenažér.